Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja
Szybkie Prototypowanie 3D Szybkie Prototypowanie 3D
Producent: LedCorn
Cena:

1,23 zł

Cena netto: 1,00 zł

szt.
zobacz więcej

Wydruk modelu 3D - Drukarka 3D

Na wstępie trzeba powiedzieć, że wyobraźnia i kreatywność człowieka nie zna granic. Nowe technologie, szeroko pojęta działalność prowadząca do wytworzenia nowych lub ulepszonych produktów jest codziennością.
Na pewno dla wielu z Was drukowanie kojarzy się z kartką papieru i urządzeniem do druku, czyli popularną drukarką, bądź to igiełkową, laserową lub atramentową. Jednak technika nieustannie prze do przodu i wyraz "wydruk" nabiera nowego innowacyjnego spojrzenia.
Wydruk to już nie tylko wspomniana kartka białego lub kolorowego papieru, na którą przenosimy swoje myśli i rysunki, to także prototypowanie 3D, czyli WYDRUK 3D.

Wydruk 3D to cały proces od pomysłu do stworzenia fizycznego prototypu, modelu 3D za pomocą drukarki 3D. Podstawowym materiałem do prototypowania jest filament. Co to takiego? Jest to tworzywo sztuczne np.typu ABS lub PLA, okrągłe, o odpowiedniej grubości dla danego typu urządzenia 3D, które pod wpływem wysokiej temperatury, przechodząc przez metalową głowicę, warstwa po warstwie buduje przedmiot - FDM fused deposition modelling. Technologia FDM to właśnie warstwowe nakładanie materiału zwanego filamentem.
Oczywiście jest to wynikiem wcześniejszych Naszych działań, bo drukarka 3D musi otrzymać skonfigurowane dane w postaci tzw. G-CodeNa wstępie tworzymy za pomocą odpowiednich programów CAD obiekt 3D w postaci pliku STL (stereolithography). To format pliku stworzony na potrzeby drukowania przestrzennego. Ten plik jest następnie przetwarzany przez profesjonalny program ( Simplify 3D, CURA czy SLIC3R), na wspomniany wcześniej kod. Potem tylko należy go zapisać na kartę SD i wsunąć do czytnika kart, w który wyposażona jest Twoja drukarka 3D oraz nacisnąć START.

Nasza wizualizacja przerodzi się w model 3D, czyli stare przysłowie "od pomysłu do przemysłu", nabiera charakteru praktycznego znaczenia.

To wszystko wygląda skomplikowanie, lecz Nasza kadra Inżynieryjno-Techniczna na pewno spełni Państwa oczekiwania, a profesjonalna drukarka HBOT 3D F300, którą oferujemy do sprzedaży, wykona wydruk każdego  modelu 3D w najwyższej jakości i gwarantowanej powtarzalności danego prototypu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl