EEL-Eco Energo LED

L E D o w n i k  Nr 8:

Oświetlenie LED w domach pasywnych LEDenergo - Trendy Technologiczne

Poniższy artykuł odnosi się do światowych trendów technologicznych oraz inwestycji wykorzystujących energooszczędne technologie w budownictwie mieszkaniowym oraz użytkowym.
Technika oświetlenia diodowego LED, czyli LEDtechnika jest również zaliczana do ekonomicznych rozwiązań w dziedzinie oszczędzania energii elektrycznej, która jest niezbędna w Twoim codziennym życiu prywatnym jak i służbowym.
Wiele mówi się o tzw. "zielonych budynkach" czy domach pasywnych, w których ogrzewanie, klimatyzacja, właściwa wentylacja oraz wykorzystanie i użytkowanie źródeł światła LED może obniżyć Nasze wydatki związane z eksploatacją budynku, mieszkania, domku rodzinnego nawet o 12-15% !

W tym przedsięwzięciu znaczną pozycję odgrywają LED Lampy potocznie nazywane żarówkami LED. Asortyment diodowy to również: naświetlacze, taśmy (paski), świetlówki LED, a także latarki LED. W tym przypadku energooszczędność "Energo-LED" to przedział 70-90% w zużyciu prądu elektrycznego w zależności od asortymentu LED, w stosunku do tradycyjnych żarówek skonstruowanych na bazie wolframu czy halogenu.
Ważną rolę w obniżaniu zużycia prądu i mniejszych wydatków odgrywa proces automatyzacji i sterowania oświetleniem. Dlatego też warto dodatkowo stosować ściemniacze LED, drivery LED, wzmacniacze LED, a także inne profesjonalne sterowniki do oświetlenia LED, aby jeszcze bardziej efektywnie zarządzać systemem EEL (Eco-Energo-Led). Wszystkie dostępne produkty ledowe są na stronie www.ledcorn.pl.

Ciekawym oraz innowacyjnym rozwiązaniem znacznego generowania oszczędności jest sterowanie  DALI - Digital Addressable Lighting Interface. To cyfrowy system umożliwiający sterowanie na najwyższym poziomie pojedynczymi oprawami oświetleniowymi. Posiada interfejs współpracujący zarówno z komputerem, smartphonem i tabletem. Przykładem takiego zastosowania są naświetlacze diodowe.

Świadomość społeczeństwa w Polsce w zakresie standardów ekologicznych powoli się zmienia na plus. To nie tylko rola dużych inwestorów i architektów, którzy mają dostęp do energooszczędnych rozwiązań, to również, a może przede wszystkim zasługa wszystkich stosujących źródła światła diodowego oraz wszelkie oświetleniowe systemy LED.

 

Prawa autorskie zastrzeżone Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83 - Kopiowanie i przetwarzanie wszelkich artykułów i materiałów zawartych na stronach www.ledcorn.pl bez pisemnej zgody grozi pociągnięciem do odpowiedzialności. 

 Jeżeli jesteś zainteresowany wykorzystaniem Naszych artykułów, zwróć się o zgodę i umieść link zwrotny oryginalnego tekstu.  Samo umieszczenie linku zwrotnego do artykułów jest dozwolone.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl