Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja

Transformatory do LED

W sieci elektrycznej płynie prąd przemienny o napięciu 230V, z którego energię czerpie wiele urządzeń, z jakich korzystamy w domu. Są jednak i takie akcesoria, które wymagają całkowicie innego napięcia. Należą do nich energooszczędne żarówki LED, wykorzystujące prąd stały o napięciu 12V. Aby móc z nich korzystać w domach, zakładach pracy i innych lokalizacjach, należy zastosować transformator do LED, który obniży napięcie i zmieni je ze zmiennego w stały.

Elektroniczne transformatory LED – zastosowanie

Transformatory do LED są niezbędne, by móc korzystać z halogenów lub żarówek LED. Zmieniając źródło światła na ekonomiczne, musimy przystosować instalację właśnie za pomocą transformatorów LED. Jednocześnie należy pamiętać, by przy ich montażu zostawić odpowiedni odstęp od halogenów, które się nagrzewają. Na transformatory LED nie może działać żadne źródło ciepła. Elektroniczne transformatory LED stosuje się również w połączeniu z takimi akcesoriami jak ściemniacze. 

Transformator elektronicznydo do LED jest więc rozwiązaniem technicznym, które pozwala zasilać i ściemniać źródła światła LED o napięciu stałym 12V DC lub 24V DC, a także wykorzystać tradycyjny ściemniacz do regulacji jasności źródeł światła LED. Trzeba jednak pamiętać, że wówczas nie można wykorzystać pełnej mocy obciążenia zastosowanego ściemniacza. Dla uzyskania najlepszej kompatybilności powinno się używać inteligentnych ściemniaczy tranzystorowych z odcięciem fazy, które są sterowane zboczem opadającym. Są to tzw. ściemniacze typu trailing edge (zbocze opadające). Transformatory tego typu można również użyć do zasilania halogenów o napięciu zmiennym 12V AC.

Wybierając transformatory elektroniczne do LED, pamiętaj, by ich moc była większa niż wielkość obciążenia, jakie generuje oświetlenie LED. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i życzymy udanych zakupów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl